Kategoriler
0 yorum  
Yorum Yap
Zoom
  • Hun Türklerinden Son Türklere İkinci Adamlar
  • Hun Türklerinden Son Türklere İkinci Adamlar

Hun Türklerinden Son Türklere İkinci Adamlar

50,00 TL KDV Hariç: 50,00 TL
Miktar:

Marka: Ekim Yayınları

Ürün Kodu: Hilmi Tutar

Stok Durumu: 1

 

Bu kitap, ilk Türk devletinden son Türk devletine kadar geçen yaklaşık iki bin yıllık süre içinde ülkeleri, bölgeleri ve kıtaları yöneten İkinci Adamların anlatıldığı tek çalışmadır.

Hun İmparatorluğundan Göktürk'lere, Selçuklulara, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti'ne kadar gelen yönetim kültürünün içinde yoğrulmuş binlerce İkinci Adamdan en dikkat çekenlerin hayat hikâyelerini bulacaksınız ve dünyayı titreten irade ile dört yaşındaki şehzadenin önünde diz çöken iradenin aynı olduğunu göreceksiniz.

Çin asıllı vezirlerden İran asıllı vezirlere, Rum, Ermeni, İtalyan, Arnavut, Boşnak, Çerkez asıllılardan Abhazyalılara kadar Türk devletlerini İkinci Adam olarak yıllarca yönetenlerin kimler olduğunu görünce şaşıracaksınız.

Selçuklu devrinde başlayan devşirme sistemine Osmanlı neden 150 yıl direndi? Köle olarak Osmanlı'ya gelip nasıl İkinci Adam oldular? Hatta kölelerinin sadrazam olduğu bir sistemin ayrıntıları.

Servetleriyle ve pazarlıkla İkinci Adam olanlar, makam uğruna oğlu tarafından zehirlenen ve üç nesil padişaha İkinci Adamlık yapanlar...

İşte bu ve bunlar gibi Türk siyasi ve yönetim tarihinde birçok konuyu bir başka açıdan okuyacak okudukça inanamayacak, şaşıracak ve hayretler içinde kalacaksınız...

Yorum Yap

Adınız: *
Yorumunuz: *
Not: HTML'ye dönüştürülmez!
Oylama: *
Doğrulama kodunu giriniz: *
Ekim Yayınları Hilmi Tutar Yorumlar (0)