Kategoriler
0 yorum  
Yorum Yap
Zoom
  • Türk Halklarının Kökeni
  • Türk Halklarının Kökeni

Türk Halklarının Kökeni

12,00 TL KDV Hariç: 12,00 TL
Miktar:

Marka: Selenge Yayınları

Ürün Kodu: İsmail Miziyev, Kazi Laypanov

Stok Durumu: 1

 

Batılının, üstün beyaz efendinin ataları Milattan binlerce yıl önce dünyanın her yerinde olabiliyor; her yer onların, her şey onların. Onların tarihi, uygarlıkları, kültür ve gelenekleri incelenmeye, ama yalnızca onlar tarafından incelenmeye değer. Diğerlerinin hepsi kenar mahalle çocuklarıdır. Tarihleri, kültürleri, uygarlıkları incelenmeye dahi değmez. Hepsi barbar, yağmacı, vahşi, aşağılık, maymun ırkına yakın bir ırktandır. 

Hitler gibi Frankenştaynların doğmasına yol açan Ari ırk teorisine göre, Avrupanın tamamı, Orta Asya, Afganistan, İran, Hindistan, kısacası her yer Vedaların yanlış okumasından kaynaklanan hayali bir ırkın, Arilerin yani bugünkü beyaz efendi Batılıların atalarının yurdudur; Türklere ise yalnızca Ural-Altay etekleri verilmiştir. Tarihte o bölgenin dışında yaşayan Orta Asya halkları Türk değil, İran kökenlidir; dilleri de İranî bir dildir. Kısacası İskitler, Alanlar, Avarlar, Toharlar Türkten başka bir kökene bağlansın da, nereye, kime bağlanırsa bağlansın, önemli değil. Yeter ki, Türk oldukları ret ve inkâr edilsin. 

Batılı beyaz efendi böyle istiyor, böyle söylüyor. Bizdeki tarihçi geçinen bazı alienler de onların söylediklerini papağan gibi tekrarlayarak, zahmetsiz çocuk sahibi oluyorlar. 

Ama bu temelsiz iddialar bir yerde geri tepecek ve itirazlara yol açacaktı. 

İşte, elinizdeki bu eser de işaret edilen geri tepme ve itirazın bir ürünüdür.
 

Yorum Yap

Adınız: *
Yorumunuz: *
Not: HTML'ye dönüştürülmez!
Oylama: *
Doğrulama kodunu giriniz: *
Selenge Yayınları İsmail Miziyev, Kazi Laypanov Yorumlar (0)