Kategoriler
0 yorum  
Yorum Yap
Zoom
  • Kırım Tatarları
  • Kırım Tatarları

Kırım Tatarları

20,00 TL KDV Hariç: 20,00 TL
Miktar:

Marka: Selenge Yayınları

Ürün Kodu: Alan Fısher

Stok Durumu: 1

 

Ruslara göre Kırım kesinlikle bir sömürge değil, aksine eski çağlardan beri Rus toprağıdır ve dolayısıyla Rusların oraya gelişi bir istila değil, atalarına ait olan toprakların istirdatıdır.
Cesetlerin köy ve kasaba sokaklarında tepeleme yığıldığı 1931-1933iin korkunç kıtlık yıllarında yabancı vapurlar Kırım limanlarında ara vermeksizin altın gibi buğday yokluyorlar, borularla tankerlere şıra doldumyorlardı. Korkunç kıtlık geride kalan herkesi biçti. Kendi mahsulünden mahrum bırakılan Kırım Türklerine bu bölgeye mahsus yiyecek maddesi .sokulmuyor, insanların sokaklarda köpek gibi açlıktan ölmesi zevkle seyrediliyordu. Çünkü onlar insan değildi..
Ruslara göre Kazaklar, Kırgızlar, Tatarlar Cengizin ve Timurun torunlarıydılar ve Amerikada Kızılderililere nasıl muamele edilmişse, onlara da öyle muamele edilmeliydi. Ya peki Naziler? Onlar da Reicha katıldıktan sonra Kırımda Tatarlara yer olmadığı kanaatindeydiler. İlk ırkçı Nazi teorisine göre "Moğol, Tatar ve Kırgız aşağı ırkla eşdeğer kelimelerdi ve Rusyanın Asyalaşması ırkî saflığını yok etmişti." 1943lerde bile Almanyada gösterilmek üzere yapılmış bir propaganda filminde Almanlar Kırımda yerlerini "daha asil bir ırkın alacağı" "Tatar tiplerden ve Asyalı geri kalmışlıktan" bahsediyorlardı. Hitler, 16 Temmuz 1914de "Kırımın bütün yabancıların sürüleceği veya tahliye edileceği saf bir Alman kolonisi olacağına" karar vermişti.
 

Yorum Yap

Adınız: *
Yorumunuz: *
Not: HTML'ye dönüştürülmez!
Oylama: *
Doğrulama kodunu giriniz: *
Selenge Yayınları Alan Fısher Yorumlar (0)