Kategoriler
0 yorum  
Yorum Yap
Zoom
  • Eski Ruslar Ve Büyük Bozkır Halkları-1
  • Eski Ruslar Ve Büyük Bozkır Halkları-1

Eski Ruslar Ve Büyük Bozkır Halkları-1

25,00 TL KDV Hariç: 25,00 TL
Miktar:

Marka: Selenge Yayınları

Ürün Kodu: Lev Nikolayeviç Gumilev

Stok Durumu: 1

 

Eski Ruslar ve Büyük Bozkır Halkları, yazarın başyapıtları Eski Türkler ve Etnogenezden sonra, özellikle peresteroyka döneminde hürriyet havası içinde kaleme aldığı eserlerinden biridir.

Tarihte halklar, birbirlerine kolay kolay düşman olmazlar. Aksine onları, dost veya düşman yapan başlarındaki yöneticiler, bazen de ekonomik ve politik çıkarlardır. Fakat bu sonuncular da, yine yöneticilerin şahsi kararlarından kaynaklanır. Geçmişte batıya yaranmak uğruna Ruslarla girişilen savaşların, Rus halkına karşı beslenilen adavetin bedelini, Balkanlardan Kuzey Afrikadan, Orta Doğudan koparak Orta Asyayla yıllarca bağlarımızı keserek ve tecrit edilerek ödedik.. Koca bir imparatorluğu çökerttik. Ama sonunda ne camiye yaranabildik, ne kiliseye! Halbuki Ruslarla dost olabilirdik. Belki o zaman tarihin seyri de değişirdi.

Kitabın, özellikle birinci cildin en önemli yanlarından biri de, Yahudi tarihi hakkında çok az bildiğimiz veya hiç bilmediğimiz hususların çarpıcı gerçekler lehinde önümüze konulmuş olmasıdır. Yahudilerin Hazar Türk hakanlarını nasıl kuklaya döndürdüklerini, yerli halkı nasıl köle gibi kullandıklarını ve aynı şeyi Ruslara da yaptıklarını; sonunda onların hırs ve aç gözlülüklerinin cezasını yıkılan bir hakanlığın zavallı tebaasının ödediğini çarpıcı örnekleriyle göreceksiniz. İçinde bulunduğu her toplumun kene gibi kanını emen ve sonunda onların mahvına yol açan Yahûdilerin aynı zamanda o dönemin dünyasının en büyük köle tacirleri olduğunu, sırf zevk için öldürmek amacıyla Hristiyan esirleri satın alıp, aç ve susuz bırakmak suretiyle katlettiklerini ibretle okuyacaksınız.
 

Yorum Yap

Adınız: *
Yorumunuz: *
Not: HTML'ye dönüştürülmez!
Oylama: *
Doğrulama kodunu giriniz: *
Selenge Yayınları Lev Nikolayeviç Gumilev Yorumlar (0)